5 Comments
Jun 18, 2023Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Serdar amirim her bülten güzel ama bu bülten benim açımdan ilk 3 bülteniniz (okuyabildiklerim arasından) arasına girer. Çok teşekkürler. Özellikle embriyo ve çip haberi beni iyice korkutmaya başladı ;( ayrıca bizim için hazırladığınız bültenin size tatilde dert yaratması beni üzdü. Eksik olmayın ♥️

Expand full comment
Jun 18, 2023·edited Jun 18, 2023Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Zihnine ve ellerine sağlık.

Çocukluğumda 89'larda yurtta bazı arkadaşların küçük plastik maket araba koleksiyonları vardı. Şimdi zenginleşip gerçek araba koleksiyonları da yok galeri de işletilmiyorlar. Ama onlar benden daha zeki idiler. lüks arabaları kullanmayıp garajlarında bekletenleri ben de anlamıyorum ama memlekette çocuk genç yaşlı öyle insanlarla karşılaşıyoruz ki keşke diyorum çocuksa sanal alemden yaşlıysa evinden çıkmasalar böyle bize boş gibi gelen hobilerle uğraşsalar..

Serdar Abim bu yapay zeka nereye evrilir? Teknoloji ya hep ya hiç misali dünyamıza tek çatı altına toplanmaktan başka çare bırakmaya bilir mi?

Medeni insanların medeni dünyası hayali gerçekleşebilir mi?

Bozulan dünya düzenini geriye döndürmeyi başarabilecek miyiz?

Geleceğin evleri meteor yağmurlarına da dayanıklı olabilir mi?

Yani gün geçmiyor ki bir sel felaketi bir yangın bir deprem haberi gelmesin. Bu gidişle yanar dağ patlaması yer yarılması denizlerin taşması metaor düşmesi gibi akla hayale gelmedik her türlü olumsuz şarlara dayanıklı kentler inşa edilmesi kaçınılmaz gibi görünüyor.

Sevgilerimle Eskişehirden selamlar

Expand full comment

Amirim bu hazineden nasıl faydalancaz ?

Expand full comment

Sabah sabah ofiste börek yerken aralıklı oruçla ilgili deneyimi okumak.....

O değil de inşallah bir gün tanışırız Serdar Bey. Sırf bu bülten için bile size yüz yüze teşekkür etmek isterim. Sayenizde gerçek dünyadan habersiz kalmıyoruz. Var olun sağ olun. Tırnağınız taşa değmesin

Expand full comment

Her hedefine ulaşmış bir yaşamı sürdürmenin bir anlamı kalır mıydı? 🙏👌

Expand full comment