11 Comments

Çok güzel yazı. Bülteninizden, blogunuzundan ve platformlardan paylaştığınız yazılar bunlara ek yazılarınıza paylaştığınız linkler ( azımsanmayacak sayıda) ile sunduğunuz bilgiler için çok teşekkürler emeğinize sağlık. ( Her yazınızda ufak bir FOMO oluşturuyor ben de.) Sağlıcakla kalın

Expand full comment
Jun 25, 2023·edited Jun 25, 2023

"Zenginler" cimri olur derlerdi de pek inanmazdım.

Ta ki

Şehrimizde hatırı sayılır servete sahip birinin güvenliğe harcadığı parayı nüsriflik sayması nedeniyle büyük ihtimalle ucuza istihdam ettiği yabancı uyruklu hizmetçileri tarafından karı koca rehin alınmasından önce yeni açılışını yaptığı işyeri/mağaza için kestiği kurbanı adet üzere fakirlere dağıtmak yerine evine götürmesine ve tarihi mahallenin yerlisine ait meşhur kıraathanesinde masamıza söylemediği çaylara eşlik etmesi için hevese gelip simit ısmarlamak için gittiği kıraathanenin tam karşısında sesin işitileceği mesafede bulunan simitçiyle (bölüşmesek kahvedekilere zor yetecek)10 simit için cambaz gibi pazarlık yapmasına ve simitçinin de dayanamayıp bunlar da benim hayrım olsun demesine, "karşı ısrar" göstermeden yanımıza oturmasına şahit olana kadar. O zamandan bu yana cimrilik kaynaklı her türlü olumsuzluğu normal görür oldum. Yine şehrimizin varlıklı bir inşaat firmasının sahibinin 200 gr helva için mahalle arkadaşı ile yaptığı pazarlığa şahit olmamın arasından henüz 2 ay geçti. Ondan son titanik dramındaki sebeplerin başında gelen güvenlik zaafiyetini yadırgamıyorum. Ama üzülmeden de edemiyorum. 😥 Elon Musk olsa buna asla izin vermezdi. İşte cimrilik gerçeği olmasa insan böyle basit hatalarda başka nedenler arıyor. Acaba zaten dertleri batık değil de batmak mı idi? Veya battı görünmek mi? Hem milyarderler için 250 bin dolar az bi rakam değil mi? Sorular sorular sorular.

işte.

Cimrilik kadar tamah da sıkıntılı. Köyümde niceleri dalın ucundaki son incir, ceviz, dut için ağaçtan düşmüştür. Mana bulmaya gelmez bunlar bizim de başımıza gelebilir.

Bir yapay zeka ürünü açtığı davada bakalım hangi yapay zeka ürününden yüksek meblağda tazminat devşirecek. Ya yapay zeka hata yaptığında doğacak zararların tazminini de mi yapay zeka halledecek?

Teşekkür ederim kolay gelsin size, ailenize, ekibinize ve takipçilerinize iyi bayramlar 👋🇹🇷❤

Expand full comment

Keyfimize, keyif kattınız. Sevgiler🤍

Expand full comment

Hayırlı bayramlar dilerim. Bence blog yazısı yazın. 🤗

Expand full comment

Kaleminize sağlık, çok bilgilendirici bir yazı her zamanki gibi. İyi bayramlar 🙂

Expand full comment

Elinize emeğinize sağlık Serdar Bey.🧿🙏

Expand full comment

Serdar abi sen Feedly kullanıyor musun? Kullanıyorsan Premium paket mi kullanıyorsun yoksa ücretsiz paket mi?

Expand full comment
author

Hesabım duruyor fakat senelerdir kullanmıyorum.

Expand full comment

Bu patent iş kafamı karıştıryor. Elma sembolünü nasıl alıyosun bilader(!)

Expand full comment

Biriken kitapları okumayı tercih etmenizi diliyorum. Geçenlerde Antalya Ticaret Odasında da dinledim sizi, biraz zaman önce de İTÜ Bigbang sahnesinde bir aradaydık. Daha önce 2 kez kitabımı hediye ettim size ve özellikle sizin gibi bir kitap kurdunun, Türkiye'de bir genç tarafından yazılmış bir novella'ya da şans vermesini hep çok istiyorum ve birkaç yıldır da kitabıma sıra gelmesini heyecanla bekliyorum. Çöl Mektubu'na bir gözünüz erişirse 2 saate eritirsiniz diye bekliyorum (:

Expand full comment

DE ayrı ok ama neden BÜYÜK?

Expand full comment