16 Comments
Mar 31Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Haftanın tortusunda kitap önerileri olsa harika olur.

Expand full comment
Mar 31Liked by M. Serdar Kuzuloglu

25-34 yaş aralığının ilk defa en yüksek dilimde olmadığı bir içerik olarak tarihe geçebiliyor. 18-24 ve 25-34 hep başı çekiyor denk geldiğim tüm içeriklerde

Expand full comment
Mar 31Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Kaç kişi olduğumuz oransal olarak telaffuz edilmeye gerek görülmesede 55 üstü olan yaklaşık 1000 kişi içinde 62 lik biri olarak burada olmaktan mutlu oldum Akıl yaşta değil başta derler ama yinede hangi yaştan kaç kişi olunduğu merak edilir. Peki ne işe yarar ? " insanların tüketim eğilimleri ile yaşları mütenasiptir (!) 👳‍♀️ "Mütenasip" Romanından 100 tane basalım bunların 100 tanesi bu ramanı alır.Öbürleri anlamaz bile zaten.. -kapitalist üretim ilişkilerinde Üretim planlaması 101..😎

Expand full comment

Serdar Bey anketi bugün doldurdum. Sonradan kafama dank etti. Keşke kendimi kadın olarak işaretleseydim. En azından biraz daha mutlu olurdunuz. Kadın oranının düşüklüğü biraz üzücü anlaşılan.

Expand full comment

merhaba, öncellikle gündem icin tesekkürler. sagrada familia insaatinda 3 bin apartman daha yikilacak yazmissiniz fakat verdiginiz kaynakta 1.000 kisiye ev sahipligi yapan 3 blok daha yikilacak yaziyor. ya da ben dogru veriye ulasamadim bilemiyorum :) sevgiler

Expand full comment
Apr 4·edited Apr 4

Yaklasik 1 ay kadar önce Sagrada Familia'yi ziyaret ettim. Orada da Mallorca sokaginda bulunan 3 blogun, bitirilmek istenen ana girisin merdivenleri icin yikilmasinin planlandigini, bunun yaklasik bin aileyi (~3 bin kisi) etkileyecigini söylediler.

3 bin bina rakami dogru degil nitekim Cerdà planina göre bir blok 113,3 metrelik kareler halinde tasarlanmis. Bu kadar alana 3bin bina sigdiramaniz olasi degil.

Benim canimi sikan sey aslinda bu merdivenlerin Gaudi'nin orijinal tasariminda olmadiginin iddia edilmesi. Orada belkide 50-60 yildir yasayan insanlarin, hem de he rgün Sagrada Familia'yi gören evlerinden cikarilmalari haksizca görünüyor. Bu insanlari nereye tasiyabilirsin ki bu manzaralarindan vazgecsinler. Gercekten cok zor bir durum.

Expand full comment

ek bilgiler icin tesekkürler

Expand full comment

Teknoloji sektörü tam bir “mevsimlik işçi” mantığına 🙂 Gözümkapalıçıkmışbirkeredahaçeksenegiller😀

Truth Social”  "Hap yap para kap" derler bizim köylüler. Yani yeni ucuz emeksiz değişik ilgili çekici bir şey icat et uyanıncaya kadar millet sıraya girsin. Hayvanlar şehri animasyonundaki uyanık tilki gibi bayram harçlıklarımıza ortak olmak isteyen girişimci çocukların buzdolaplarının buzluğunda yapıp sattıkları höpürdeterek yediğimiz buzlu oraletler böyle bir aklın ürünüydü galiba sanırsam. Ne kadar isabetlidir düşüncem bilmiyorum ama bültenleri hazırlarkenki dinçliğiniz yazılarınıza da yansıyor sanki.. Teşekkür ederim kolay gelsin herkese selamlar 👋

Expand full comment

Hocam Selamlar,

Bu Amerikada Yıkılan köprüden bahsetmemişsiniz :)

Expand full comment

“LinkedIN” değil, “LinkedIn” olacak.

Bir pazar gününde daha kahveme eşlik eden gündem için teşekkürler (:

Expand full comment
author

Haklısınız. Düzelttim. Çok teşekkürler.

Expand full comment

Bu tür küçük yazım hataları sizin için o kadar çok önemli mi hocam? Eleştiri için değil merak ettim. Maksat hasıl olduysa takılmaya gerek yok diye düşünenlerdenim.

Expand full comment
author

Hatasız olma ihtimali varsa, hiçbir hatanın gerekçesi yoktur diye düşünüyorum.

Expand full comment

Mükemmel 🙂

Expand full comment

geçen gönderdiğiniz ankette yazmayı unuttuğum için buraya yazayım. haberlerin nerede başlayıp bittiğini daha iyi fark edebilmek adına arka planı kalınlaştırma daha iyi bir alternatif olabilir. <p style="background:#dedede; border-radius:17px;padding:10px;"></p> sitenizde denedim, güzel göründü.

Expand full comment
author

Bu hizmeti sunan Substack CMS'inde içeriğe HTML ya da benzeri kodlar eklemek ne yazık ki mümkün değil.

Expand full comment