7 Comments
Apr 28Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Gamzedeyim Deva Bulmam benim de en sevdiğim sanat müziği ederlerindendir. Barış Manço yorumu da ayrı güzeldir. Ancak “gamzede” konusu bu güne kadar hiç aklıma gelmemişti açıkçası. Yine bizi aydınlattın amirim. Varolasın.

Expand full comment
Apr 28Liked by M. Serdar Kuzuloglu

“Otonom bir yarış aracında pilot kabininin yerini koruması ne ilginç, değil mi?” mecburiyet mi acaba? Daha hizli bir araba tasarlamak icin kimsenin aklina gelmemis olamaz herhalde.

Emeginize saglik Amirim.

Expand full comment
Apr 28Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Otonom yarış sraçlsrı için mevcut konsepti değiştirmeden üretilebilirlik, aerodinamik tecrübe, ürün konsepti tecrübesini daha iyi yansıtabilmek ve kullanabilmek için bu tür yöntemler tercih edilir. Buradaki en büyük avantaj insanı korumak için tutulan alanların artık kullanılabilir olacak olması. Bunun dışında yine regülasyonlar ile yarışlar olacaktır. Tamamen teknolojik ve teknik bir ysrış olacaktır. İnsan dinamikleri olmadan keyif alabilecek miyiz? Hatasız kul yapıyorlar, ben Orhan Baba'nın sözüne karşı gelemem arkadaş. Hatasız kul olmaz..

Ahmet Bib

Expand full comment
Apr 28Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Yapay zekanın çoğu performans değerlendirmesinde insanlardan daha iyi performans gösterdiğine dair paylaşılan bir grafik hakkında şunları söylemek istiyorum. Performanslar %100 insan performansına yaklaştığında, onun etrafında bir değere yakınsıyor. Bunun nedeni, yıllardır insanlar tarafından üretilen verileri baz alarak çıktılar üreten bir algoritma kullanması. Yani aslında bu algoritmaların en zeki insan kadar zeki olabileceğini söyleyebiliriz. Yapay zekânın babalarından biri olan Yann Lecun aşağıdakinde tweetinde bu şekilde söylüyor. Bir göz atabilirsiniz:

https://x.com/ylecun/status/1784210369231130883?s=46&t=YLcS1WySMsLdjgyjJYKElQ

Expand full comment
Apr 28Liked by M. Serdar Kuzuloglu

"Bu grafiğe yönelik bir hatırlatma yapmakta fayda var.: Yapay zekanın geride bıraktığı insanlar bu alandaki çizgi üstü, seçkin yeteneklerden oluşuyor. Yoksa ortalama insana tur bindirileli çok oldu."🙂

"Otonom bir yarış aracında pilot kabininin yerini koruması ne ilginç, değil mi?"

Aynen öyle 🙂

Yapay zekanın insanın şartlanmalarından bağımsız olarak tasarlayıp ürettiği araçlar var mı? Nasıl olacak bakalım göreceğiz.

Amerikan şirketlerinin hukuksuz işlerininin ceremesini Amerikan vatandaşı olmayan kullanıcılar çekerken kestiği cezaların keyfiyetini ABD yaşıyor

Expand full comment

Bilanço sonucu %15 artış gösteren TSLA yı yazmamışsınız.

Expand full comment

Bu karenin hesabı sorulmayacak mı sandınız ey münafıklar?😁

Expand full comment