8 Comments
May 19Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Maşallah🧿 bitkinin tohum atması gibi her yerden paylaşımlar fışkırıyor yaşlanmanın alameti olarak görebilir miyiz? 🙂 Zihninize zindelik elinize gönlünüze sağlık ⚘

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun 🇹🇷

Expand full comment
May 19Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Amirim emeğine sağlık.

Expand full comment
May 19Liked by M. Serdar Kuzuloglu

sayın amirim; "doğru özellikler ile tasarlanmış oyunların çocukların otonomi, yaratıcılık ve yeterlilik becerilerini geliştirdiği" bilgisi, +18 etiketli gta serisini kesinlikle kapsamıyordur aksine ailelerin her video oyununu "oyun işte" diye görmemeleri gerekir.

evet, "ek bilgi" demişsiniz ama nihayetinde bir bağlam kurulmuş yazıda. saygılar :)

Expand full comment

Oyunların insanları/çocukları belli açılardan geliştirebilmesi demek, tasarlayanların insan psikolojisini kullanarak oyumcuyu problem çözmeye, mekan temelli oryantasyon eğitimine zorlaması demek.

Bir oyun grafik, ses ve mekan tasarımıyla ne denli yüksek seviyedeyse ve bunlarla ne kadar çok problem çözmeye zorluyorsa insana o kadar faydalıdır.

Bu fayda elbette abartılmamalıdır.

Expand full comment

"Fransa’nın dış yatırım çekme hedefiyle başlattığı “Choose France” (Fransa’yı Seçin) girişimine Microsoft 4 milyar euro ile katıldı." haberine istinaden,

son yıllarda fransa Mali,Burkano,Orta Afrika,Çad,Nijerden sonra son olarak 18.000 km uzağında, okyanusun ortasındaki Keledonya dan da kovuldu.

Kaledonya Nikel madenleri ile ünlü bir takımada ülkesi.

Bir sömürgeci ülkesi sömürgesiz ve parasız kalınca hemen Batılı ittifakları yardıma koşmuşlar anlaşılan. İşin komik tarafı Fransa bütün bunlardan Rusya ,Türkiye ve Azerbaycanı suçluyormuş ..

Bizmi isyan çıkarttık anlamadım..

Expand full comment

Hocam şu an deneyimlediğiniz chatgpt sesli asistanı bize tanıtılan son sürüm sesli asistan değil. Zaten mevcutta olan fakat -yanılmıyorsam- sesini ortada kesme versiyonu eklenmiş hali. Fakat o tonlamalarıyla müthiş gerçekçi olan sesli asistan olan 'alpha' sürüm henüz kullanıcılara açılmadı.

Yalnızca altyapısı gpt 4o'ya geçtiği için hem çok daha hızlı hem de doğru geri bildirimler veriyor.

Expand full comment

Paylaşımınız için teşekkürler. Küçük bir düzeltme: Khan Academy’nin kurucusunun ismi Sal. Imran oğlunun adı.

Expand full comment
author

Haklısınız. Düzelttim. Uyarı için çok teşekkürler.

Expand full comment