14 Comments
Feb 26, 2023Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Kahvemle birlikte bitirdim bülteni. Favori haberlerim; yakıtı yakmadan sıfır karbon salınımlı jeneratör, 60 ülkenin yapay zeka güvenliği için anlaşmaya varması. Umarım Türkiyemiz de vardır.

Güldüren 😀 haber de Spotify AI DJ'nin anonsu. 90'lı yıllarda köyümüzün gençleri askere gitmeden önce Eskişehir'in ilk yürüyen merdivenli alışveriş merkezi Esnaf Sarayı'nın en üst katındaki kasatçilere nişanlıları için anonslu kasetler yaptırırlardı. Bu anonslu özel kaset çekimi :) Seksenler Dizisinde de konu edildi. 🙂

Aradaki asfaltın karışımına eklenen donmayı önleyen madde gibi bazı haberleri duymuş, okumuşluğum var. Almanya gurbetçilerimizden mi duydum tam hatırlamıyorum.

Merakım; acaba yapay zekanın yazarlığı "yazarlık" teriminde anlam daralması mı yapacak?

Bülteniniz için yine yürekten çok teşekkür ederim. Bilmiyorum sizi takip eden kaç kişi aramızdan ayrıldı. Onlarla birlikte tüm geçmişlerimizi sevgi hürmet ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun inşallah. 😥🤲❤🇹🇷

Expand full comment
author

"Kişiye özel doldurulan kasetler" çok isabetli bir benzetme olmuş. Keşke yazarken aklıma gelseydi dedim.

Selamlar, sevgiler.

Expand full comment
Feb 26, 2023Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Bu sefer yorum yapmak isteyen herkesten önce okumanın mutluluğunu yaşıyorum. Basket topunun yerde sekmesini çok merak ettim ama videoya koymamışlar. Çok teşekkürler Amirim, haftaya görüşebilmek dileğiyle 👋🏼

Expand full comment
Feb 26, 2023Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Gündeminizden haberdar olduğum için kendimi şanslı hissediyorum

Expand full comment
Feb 26, 2023·edited Feb 26, 2023Liked by M. Serdar Kuzuloglu

Bülten için teşekkürler amirim. Sabırsızlıkla bir sonraki haftayı bekliyorum, sağlıcakla kalın.

Expand full comment

🚀

Expand full comment

Bu deprem, unutulacak bir durum değil o konuya yanlış yaklaşıyoruz. Soma faciası, Ergenekon&Balyoz vs siyasi krizler, hatta Covid19 bile toplumun her kesiminde bu denli hasar bırakan işler değildi. Dahası Covid19'un global bir tarafı da vardı.

Ancak bu depremde, kendisi zarar görmemiş olsa bile bir yakınını veya tanıdığını depremde kaybetmeyen arkadaşı olan yok neredeyse. Acı hepimizi vurdu, hepimizin canı yandı, buna tanıklık ettik yakından veya uzaktan. Tanıdıklarımız değilse de tanıdıklarımızın tanıdıkları öldü, neredeyse tüm ülke bir şekilde bir cenaze haberi aldı.

Dolayısıyla, klişeleşmiş "Bu millet neleri unutmadı ki" yaklaşımı bu deprem için geçerli değil. Bunun unutulacağını düşünmüyorum.

Expand full comment

Unutulacak maalesef. Unutturmak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklar da. Gündeme birazcık bakın göreceksiniz o müthiş çabayı. Herkesi hedefe alıp tehditler edecekler. Her türlü baskıyı yapacaklar. Bunun için de kimseyi suçlayamam çünkü Siyasal islam bunu gerektirir

Expand full comment
Mar 7, 2023·edited Mar 7, 2023

Serdar bey selamlar, yine ufkumuzu açtınız güzel bilgilerle. Eğitim Teknolojileri Zirvesindeki sunumunuza da eşim sayesinde ulaştım, sizi dinlemek büyük zevk :) Zihnimin Kıvrımları serisinin devamını ısrarla beklediğimizi tekrar belirtmek isterim. Saygılar, selamlar :)

Expand full comment

Eksik olmayin, tesekkurler.

Expand full comment

👍🧿🖐

Expand full comment

Yapay zeka haberleri biraz ürkütücü hal almaya başladı. Buzlanmaysan yol ile ilgili bir link bırakayım ben de müsaadenizle :) https://www.ordu.bel.tr/Haber/46268/15-yildir-bozulmayan-yol

Expand full comment

amirim, "zihnimin kıvrımları" vakti gelmedi mi sizce de? daraldık, bunaldık iyice mevcut gündemimizle. bizim için bir kaçış olabileceği gibi senin için de bir kaçış olur belki.

Expand full comment
author

Ne yazık ki şu dönemde o yayının muhtaç olduğu zamana sahip değilim. Aynı kaliteyi tutturmak için uygun şartları bekliyorum.

Expand full comment